Logopedia

Katarzyna Rumianek
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika wczesnoszkolna. Obecnie pracuję jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku logopedia w uczelni Pedagogium. Po studiach zdobywam doświadczenie biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii dzieci z wadami wymowy, terapii miofunkcjonalnej oraz opóźnionym rozwojem mowy. W pracy terapeutycznej kluczowe jest dla mnie znalezienie i wyeliminowanie przyczyn występującego zaburzenia. Swoją praktykę logopedyczną opieram na trzech głównych filarach: indywidualnie dobrany plan terapii, systematyczność i współpraca z rodzicami. Swoją pracę traktuję jako pasję, a uśmiech dziecka jest dla mnie celem terapeutycznym.

Agnieszka Rataj-Pietrzak
Ukończyłam 5-letnie studia logopedyczne na Uniwersytecie Warszawskim i Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W obrębie moich zainteresowań znajdują się zaburzenia mowy o podłożu: miofunkcjonalnym, neurologicznym i audiologicznym. Umiejętności logopedyczne łączę z zamiłowaniem do muzyki oraz ruchu, których wdrażanie przynosi widoczne skutki podczas terapii. Uwielbiam pracować zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Swoje zainteresowanie skupiam na medycznym podejściu do logopedii, biorąc pod uwagę uwarunkowania anatomiczne i czynnościowe. Stale podnoszę swoje kompetencje poprzez udział w licznych kursach, webinarach, konferencjach. Cechuje mnie spostrzegawczość, otwartość, pracowitość i indywidualne podejście do Pacjenta.

Martyna Pawełczyńska
Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej wydziału nauk pedagogicznych na specjalizacji pedagogika wczesnoszkolna i korekcyjna. Ukończyłam również studia magisterskie na kierunku logopedia. Ukończyłam wiele szkoleń, rozwijam swoje umiejętności i wiedzę, aby jak najlepiej pomagać dzieciom. Największą radość sprawia mi praca z najmłodszymi. Swoje pomoce indywidualizuję do potrzeb pacjenta. Bardzo ważne dla mnie jest, aby mali pacjenci przychodzili z uśmiechem na terapię i świetnie bawili się podczas zajęć.

Karolina Świąder
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia polska oraz absolwentka Uczelni Korczaka na kierunkach edukacja wczesnoszkolna i logopedia. Pracuję z dziećmi z zamiłowania, ponieważ staram się je rozumieć i pomagać na każdym etapie rozwoju. Logopedia jest moją pasją, którą rozwijam licznymi szkoleniami. Pracuję w zespole szkół gdzie pomagam dzieciom ze szkoły podstawowej oraz liceum, a także w przedszkolu. Podczas pracy z pacjentem, dostosowuję do niego indywidualny plan terapii, postrzegając każde dziecko wyjątkowo. Specjalizuje się głównie w terapii miofunkcjonalnej, ORM, a przede wszystkim w terapii wad wymowy. Prywatnie jestem mamą dwójki nastolatków.
Terapia pedagogiczna

Katarzyna Gawrońska
Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego o kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej o kierunku edukacja integracyjna i włączająca. Ukończyłam również studia podyplomowe na Akademii Pedagogiki Specjalnej- terapia pedagogiczna oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Od 10 lat pracuje jako nauczyciel oraz terapeuta z dziećmi od 3 do 16 roku życia. Stale dokształcam się podczas kursów zawodowych i kwalifikacyjnych. Ukończyłam m.inn. kursy takie jak: terapia ręki I i II stopnia, AAC- komunikacja alternatywna i wspomagająca u osób z Autyzmem, trening bazowych funkcji słuchowych, diagnoza funkcjonalna dziecka z zaburzeniami rozwoju w wieku przedszkolnym. Narzędzia VB -MAPP / PEP, wybrane metody terapii i wspomagania w pedagogice specjalnej. Staram się odpowiadać na potrzeby moich wymagających uczniów, którym przede wszystkim próbuję zapewnić zrozumienie i wsparcie a jednocześnie rozwijać zdolności, talenty, zainteresowania i pasje. Za pomocą różnych metod wzbogacam ich warsztat pracy. Aby spersonalizować proces dydaktyczny oraz terapeutyczny, często tworze nowe pomoce i karty pracy, które są dostosowane do możliwości dziecka.
Psychologia i psychoterapia

Aneta Krukowska
Pracuję w humanistycznym nurcie Gestalt, ponieważ bliskie mi jest widzenie człowieka jako całości złożonej z myśli, emocji i ciała. Wierzę, że wszyscy mamy potencjał do odnalezienia swojego miejsca w świecie i satysfakcjonującego sposobu życia, a upragnione zmiany zachodzą, kiedy stajemy się tym, kim naprawdę jesteśmy. W relacji terapeutycznej ważne jest dla mnie podążanie za Pacjentem, kieruję się uznaniem dla Pacjenta i jego gotowości do wprowadzania zmian w swoim życiu. Terapia odbywa się poprzez dialog, w bezpiecznej atmosferze opartej na indywidualnie uzgodnionych warunkach. Jestem terapeutką przyjazną LGBT+. Zgodnie z zasadami nurtu Gestalt, regularnie superwizuję moją pracę. Swoją wiedze i doświadczenie zdobywam w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Jednocześnie stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych warsztatach. Doświadczenie zdobywam również pracując w Nowowiejskim Szpitalu Psychiatrycznym.

Dorota Cieślak
Jestem psychologiem z pasją do pracy z dziećmi, absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie, gdzie miałam okazję pracować z dziećmi neuroatypowymi. Ponadto, współprowadziłam zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych (TUS), które pomagają dzieciom w rozwijaniu kompetencji interpersonalnych i radzeniu sobie w sytuacjach społecznych. Moim celem jest wspieranie dzieci w ich rozwoju emocjonalnym oraz pomaganie im w przezwyciężaniu trudności. Szczególny nacisk kładę na rozwijanie umiejętności społecznych poprzez zabawę, która jest naturalnym i efektywnym sposobem nauki dla dzieci.
Fizjoterapia

Paulina Sobiczewska
Fizjoterapeutka uroginekologiczna, trener personalny, instruktor metody Low Pressure Fitness. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, uczestniczka licznych kursów z zakresu fizjoterapii w ginekologii, urologii oraz aktywności fizycznej w uroginekologii. Specjalizuje się w pracy z kobietami w ciąży i po porodzie, szczególnie z rozejściem mięśni prostych brzucha i w leczeniu blizn po cięciu cesarskim oraz nacięciu/pęknięciu krocza. Pracuje również z osobami z problemem nietrzymania moczu, gazów oraz stolca, hemoroidami, obniżeniem narządów wewnętrznych, bolesnymi stosunkami, bolesnymi miesiączkami, wspiera również wszystkie osoby z wszelakimi zespołami bólowymi.

Jan Charaszkiewicz
Magister fizjoterapii (absolwent Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie) i terapeuta integracji sensorycznej. Praktyk i cichy miłośnik ruchowej części procesu usprawniania. Pracuję z pacjentami na każdym etapie życia. W swojej pracy kieruję się dobrem pacjenta, skupiając się na zarażaniu pacjentów miłością do ruchu. W ramach współpracy oferujemy: • Dzieci: o Diagnozę Integracji Sensorycznej o Terapię SI o Korekcję wad postawy o Terapię Skolioz • Młodzież i dorośli o Terapię indywidualną (w tym rehabilitacja po urazach, zabiegach itp..) o Suche igłowanie o Masaż leczniczy o Trening medyczny